SGS взяла участь у черговому засіданні Робочої групи з питань EORE

SGS взяла участь у черговому засіданні Робочої групи з питань EORE

На сьогоденному порядку денному оператори протимінної діяльності разом з громадськими організаціями обговорювали останні оновлення щодо Державного стандарту України з Інформування про ризики вибухонебезпечних предметів. Метою є щоб цей нормативний документ встановлював об'єктивні вимоги до процесу інформування для забезпечення його найкращої якості, ефективності та безпеки.

Представник Секретаріату Нацоргану з протимінної діяльності представив чергову презентацію Оновлення щодо нещасних випадків серед населення. На жаль, сумна статистика постраждалих росте. Серед територіальних "лідерів" як і раніше Херсонська та Харківська область, За гендерним принципом - також як і раніше - чоловіки та діти. А за сферою зайнятості - безробітні, зокрема й пенсіонери, та працівники агро сфери. 

Суперечливим питанням виявилося - реагування на виклики ДСНС місцевим населенням. Зокрема, зазначались запити громадян щодо нереагування представників ДСНС на виклики щодо знахідок ВНП. Питання важливе, адже оператори у своїх сесіях з інформування наголошують на єдиному номеру реагування - 101. А якщо цей номер не буде працювати "як годинник", довіру буде втрачено. Представники ДСНС обіцяли вивчити це питання та доповісти. 

Через те, що чоловіки стабільно є у найбільшій групі ризику постраждалих від ВНП, на обговорення винесли питання залучення їх до сесій як бенефіціара EORE активностей. Основною рекомендацією прозвучало залучати притаманні професійні колективи.

Питання особливих програмних інтервенції з EORE на випадок перемирʼя не викликало жвавої дискусії. Оператори були спільні у думці, що небезпека нікуди не зникне навіть у разі перемир'я. А також саме питання перемир'я наразі незрозуміле.

SGS дякує модераторам робочої групи UNICEF Ukraine за створення ефективного майданчику обговорення нагальних питань.