Представники SGS відвідали воркшоп “Сучасні виклики та інноваційні підходи у сфері протимінної діяльності”
Вчора представники SGS відвідали воркшоп на тему “Сучасні виклики та інноваційні підходи у сфері протимінної діяльності”, організований Секретаріатом Національного органу з питань протимінної діяльності за сприяння Програми підтримки ОБСЄ для України. Координація діяльності органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств та організацій, що залучаються до проведення заходів у сфері протимінної діяльності, – стало основною метою зустрічі.
Підіймалося безліч важливих питань галузі. Зокрема, виконання операційного плану заходів з реалізації Національної стратегії з протимінної діяльності до 2033 року у 2024 -2026 роках і поточний стан технологій розмінування.
Одним з цікавих і важливих аспектів дискусії стала тема новітніх технологій у сфері розмінування. А саме, формування банку технологій, використання полігону для тестування нових, створення єдиного RnD-хаб у сфері протимінної діяльності, який становив би повний цикл - від розробки інноваційних продуктів до їх втілення при розмінуванні українських територій. Також присутні ознайомились з презентацією кластеру IRON. А саме, досвідом розвитку стартапів в MilTech, можливостями для галузі розмінування.
Під час дискусійної панелі обговорювались в тому числі й міфи та реальність інновацій у розмінуванні. Учасники дійшли згоди, що розмінування повністю автоматизувати і виключити людський фактор не можливо, як би нам всім того не хотілося. Безпілотні системи розмінування та механічні методи мають йти поряд, а не виключати одне одне. Ефективними є як державні, так і приватні полігони. Підкреслювався зростаючий рівень інноваційних технологій розмінування приватної сфери та важливість залучення міжнародного досвіду для розробки власних інноваційних українських методів розмінування.
Ще однією важливою темою дискусійної панелі стало - формування експертного середовища. Зокрема, хто має стати експертом у тестуванні технологій, які критерії мають бути, як організувати експертний супровід, які навчальні програми необхідні для підготовки експертів, а також важливість ролі і місця ветеранів в експертному середовищі.