Представники SGS взяли участь у Demine Ukraine Forum 2.0
https://demine.gov.ua/demine-forum-20
В понеділок, 02 грудня 2024 року, представники SGS взяли участь у Demine Ukraine Forum 2.0, присвяченому розмінуванню територій держави, які забруднені вибухонебезпечними предметами під час війни Росії проти України.
Форум відвідали близько 400 учасників, в тому числі представники уряду, міжнародних організацій, науковців, експертів з гуманітарного розмінування, неурядових організацій, бізнесу, виробників техніки та інноваторів.
Були підбиті підсумки протимінної діяльності за 2024 рік, і намічені перспективи та завдання, що стоять перед сферою гуманітарного розмінування. Зокрема, представлені нові технології, які можуть підвищити безпеку та продуктивність розмінування.
Також на заході обговорювали питання залучення інвестицій, зокрема іноземних, та пошук експертів для навчання операторів із розмінування. Особлива увага приділялася питанню різновиду й застосування машин для вилучення мін і вибухових пристроїв, в тому числі розробки українських аналогів.
Прем’єр міністр Денис Шмигаль розповів на форумі, що над розмінуванням в Україні зараз працюють майже 70 операторів протимінної діяльності, понад 4 тис. саперів, понад 150 одиниць техніки. За його словами, у перший рік повномасштабної війни потенційно замінованими вважалися 174 тис. квадратних кілометрів української території, а завдяки партнерам та роботі українських саперів вдалося повернути в експлуатацію майже 35,5 тис. квадратних кілометрів української землі. Це, за його словами, є значним досягненням, враховуючи, що увесь цей час тривають інтенсивні бойові дії. Але водночас, темпи розмінування недостатні — через російські міни вже постраждали понад 760 цивільних, з них 86 дітей. Окрім того, залишається і ризик пожеж, хімічної інтоксикації ґрунтів, ризик тотальної зміни екосистем. А щорічні збитки через заміновані поля сягають 11,2 мільярда доларів.
Міністерка економіки Юлія Свириденко розповіла, що за рік вдалося запустити ринок розмінування в Україні та посилити інформаційну та навчальну компанію з розмінування для цивільних. Це важлийи та необхідний крок, адже деякі аграрії все ще працюють на не розмінованих полях. Цим самим наражають себе та оточуючих на небезпеку.
Серед планів на 2025 рік на форумі було виокремлено:
обстеження потенційно забруднених земель;
очищення землі від мін та снарядів у зонах, де виявили забруднення;
залучення міжнародної донорської допомоги;
нарощення кількості розмінувальної техніки;
збільшення кількості сертифікованих операторів із протимінної діяльності, у тому числі приватних.
А також, отримання грантів у галузі гуманітарного розмінування, залучення нових операторів до тендерів, розробку навчальних програм для ветеранів і ветеранок та інших категорій населення, які бажають доєднатися до сфери розмінування.